HEDİYE GÜZELDİR!

HEDİYE GÜZELDİR!

PEKİ OYUNCAK YERİNE ŞUNLARI HEDİYE ETSEK NASIL OLUR?

• 10 dakikamızı hediye etsek! “10 dakika dünyamda sadece ama sadece sen varsın” desek; telefonumuzu, televizyonumuzu veya bizi meşgul diğer şeyleri onun gözü önünde kapatsak ve onun istediği bir yerde, onun istediği bir şey yapsak… Bu 10 dakikayı asla bölmesek.

• Ona “bir eşyanın yerini değiştirme hakkı” hediye etsek! Birlikte kullandığınız yerle ilgili söz sahibi olmak ona kendini çok değerli hissettirebilir.
• “Birlikte” dışarı çıkma deneyimi hediye etsek … Sadece ikimiz; onun seveceğini bildiğimiz bir etkinlik belirlesek (yürüyüş yapmak veya bahçedeki ağacı keşfetmek gibi), bu etkinlik için özel olarak hazırlansak; dışarı el ele ya da yan yana çıksak ve ne kadar mutlu olduğunu görsek!

• En sevdiği oyuncağına / eşyasına ilgi hediye etsek; onu elimize alıp incelesek; onun hakkında konuşsak… Ona sevgiyle bağlı olduğu, bir manada onu kendine kattığı için, bu oyuncağa / eşyaya gösterdiğimiz ilgiyi nasıl doğrudan üzerine alındığını görsek…

• Mesleğimizle veya bizi en çok meşgul eden işimizle ilgili özel bir detayı sır olarak onunla paylaşsak; sırdaş olmayı hediye etsek… Bizin dünyanıza girebilmek, bizin güvenimizi kazanmış olduğunu görebilmek onu ne kadar etkiliyor, izlesek.

• Onunla en sevdiği filmi / çizgi filmi izlesek… “En sevdiğin filmi birlikte izleyelim mi, çok merak ediyorum” dediğimiz andan itibaren, heyecanla bize anlatmaya çalıştığı tüm detaylara dikkat etsek. Biz de yorumlarda bulunsak; “ben de … olmasını sevdim” diyerek ona bizimle paylaşmanın tadını hediye etsek!
HİÇ BİR OYUNCAĞIN ONU BUNLAR KADAR MUTLU ETMEDİĞİNİ GÖRÜRDÜK!

Paylaş:

Sizi Arayalım

Formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.