Hediye Güzeldir !

Tarih: 17.01.2019 Yazar: liTerda
liTerda Blog

PEKİ OYUNCAK YERİNE ŞUNLARI HEDİYE ETSEK NASIL OLUR?

10 dakikamızı hediye etsek! “10 dakika dünyamda sadece ama sadece sen varsın” desek; telefonumuzu, televizyonumuzu veya bizi meşgul diğer şeyleri onun gözü önünde kapatsak ve onun istediği bir yerde, onun istediği bir şey yapsak… Bu 10 dakikayı asla bölmesek.

Ona “bir eşyanın yerini değiştirme hakkı” hediye etsek! Birlikte kullandığınız yerle ilgili söz sahibi olmak ona kendini çok değerli hissettirebilir.

“Birlikte” dışarı çıkma deneyimi hediye etsek … Sadece ikimiz; onun seveceğini bildiğimiz bir etkinlik belirlesek (yürüyüş yapmak veya bahçedeki ağacı keşfetmek gibi), bu etkinlik için özel olarak hazırlansak; dışarı el ele ya da yan yana çıksak ve ne kadar mutlu olduğunu görsek!

En sevdiği oyuncağına / eşyasına ilgi hediye etsek; onu elimize alıp incelesek; onun hakkında konuşsak… Ona sevgiyle bağlı olduğu, bir manada onu kendine kattığı için, bu oyuncağa / eşyaya gösterdiğimiz ilgiyi nasıl doğrudan üzerine alındığını görsek…

Mesleğimizle veya bizi en çok meşgul eden işimizle ilgili özel bir detayı sır olarak onunla paylaşsak; sırdaş olmayı hediye etsek… Bizin dünyanıza girebilmek, bizin güvenimizi kazanmış olduğunu görebilmek onu ne kadar etkiliyor, izlesek.

Onunla en sevdiği filmi / çizgi filmi izlesek… “En sevdiğin filmi birlikte izleyelim mi, çok merak ediyorum” dediğimiz andan itibaren, heyecanla bize anlatmaya çalıştığı tüm detaylara dikkat etsek. Biz de yorumlarda bulunsak; “ben de … olmasını sevdim” diyerek ona bizimle paylaşmanın tadını hediye etsek!

HİÇ BİR OYUNCAĞIN ONU BUNLAR KADAR MUTLU ETMEDİĞİNİ GÖRÜRDÜK !